Hakkımızda

Sen diyete uyma! bırak diyet sana uysun!

Saf Diyet ile Nasıl Son Kez Kilo Veririm?

Bilimsel verilere göre sürekli diyet yapmak ve kilo alıp vermek adipoz dokuyu aşındırdığı için daha çok kilo almamıza neden oluyor. Bir araştırmaya göre her sürdürülebilir olmayan diyetle verilen kilolar başlangıç kilosuna ek olarak 1.8 kg vücut ağırlığı kazanımına neden oluyor. Bu nedenle sürdürülebilir olmayan diyet listelerini uygulamak, sürekli kalori saymak bize iyi gelmiyor, aksine sonrasında daha çok kilo almamıza neden oluyor.

Diyetlerin en büyük problemi ‘’davranış değişikliği’’ yapmak ya da sadece diyetteyken yapmak ama diyet bitince o davranışlara devam edememek. Bu nedenle Saf Diyet olarak kullanıcıyı sevdiği yemeklerden uzaklaştırmak için, aile toplantılarında, iş yemeklerinde ‘’Ben şimdi ne yiyeceğim?’’ sorusuyla yalnız bırakmak için uğraşmayız.

Saf Diyet botu kendi geliştirdiğimiz özel bir algoritmaya göre porsiyon hesabı yapıyor. Bu porsiyonlara uygun bir şekilde yediğinizde aslında problemin yediğiniz yemeklerde değil de o yemekleri ne kadar yediğinizde olduğunu anlıyorsunuz. 1 dilim baklava ile 1 tabak baklava size aynı derecede enerji vermez, aynı derecede kan şekerini yükseltmez. Bir bayramda vicdan azabı duymadan yemek yemeniz ve hala kilo vermeniz imkansız görünse de şunu bilmelisiniz ki bunu şu anda deneyimleyen yüzlerce kullanıcımız var.

Her Şey Nasıl Başladı?

Yıllardır danışanlarımın kendi geliştirdiğim bir yöntemle esnek beslenme düzeninde kilo vermelerini sağlıyorum. Bu süreçte en çok duyduğum cümle şu: "Ben bunları yiyerek nasıl kilo veriyorum inanamıyorum.’’ Beni bu cümleden daha mutlu eden bir şey yok ve bunu diğer insanlarla da paylaşma isteğimi artık bastıramıyordum. Daha da önemlisi esnek beslenme düzeni ile kilo veren danışanlarımın sonrasında kilo almamasıydı. Çünkü günlük hayatlarında karşılarına çıkan yemeklerle kilo vermeyi öğrenmişlerdi bir kere.

Saf Diyet ekibi olarak bizim derdimiz insanların mutsuz olarak, özgürlüklerini kısıtlayarak, dostlarıyla, aileleriyle zaman geçirmekten korkarak kilo verme diyeti uygulamasıydı. Bunun kilo vermek için tek yol olmadığını hatta daha iyi başka bir yolun olduğunu keşfettiğimden beri bunu yüzlerce, binlerce insana uygulatmanın hayalini kurdum ve sonunda bu hayali paylaşan insanlarla Saf Diyet’i hayata geçirdik.

Sultan Aylin Fesli

CEO /Kurucu ortak

Hangi Yollardan Geçtik?

Ekip olarak, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, İTÜ Çekirdek, Hamdi Ulukaya Girişimi gibi Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine en çok katkısı bulunan kurumlarda çeşitli eğitimler ve destekler aldık, networkümüzü genişlettik ve işlerimizi büyüttük. Son olarak Dünya’nın en büyük tohum hızlandırıcı programı olan Founder Institute’den mezun olduk. 4 yıllık çabanın sonunda şimdi sadece Türkiye’de değil, başka ülkelerde de hizmet vermeye başladık.

Ekibimiz
Sultan Aylin FESLİ

CEO/Diyetisyen

Hasbi SEVİNÇ

CTO/Yazılım Mimarı

İdil AÇIK

Product Manager/Tasarımcı